Yükleniyor

Artı Eğitim’in Yeni Projeleri Ses Getirecek

Artı Özel Eğitim Gönüllüleri Derneği, engellilerin sorunlarını azaltmak, engelli ebeveynlerinin bilinçlenmesini sağlamak ve özel eğitim eğitmenlerinin bilgi birikimini artırmak için sürdürdüğü faaliyetlerine yenilerini ekleme adına çalışmalarını yoğunlaştırdı. Önümüzdeki dönemde yapılacak faaliyetlerle ilgili toplanan dernek yöneticileri ve üyeleri, adeta beyin jimnastiği yaptı.
2017-05-29 16:21:50

Adana Artı Özel Eğitim Gönüllüleri Derneği yöneticileri ve üyeleri, Seyhan Oteli’nde toplanarak, önümüzdeki süreçte hayata geçirilecek projelerle ilgili görüş alışverişinde bulundu.

Dernek Başkanı Fatoş Başak Şen liderliğinde yapılan toplantıda, dernek yararına gerçekleştirilen “Engel Olma Destek Ol” defilesinin organizatörü Murat Yıldırım’a teşekkür edildi.

Kamuoyunda önemli yankı bulan ve başarılı geçen defile organizasyonunun ardından elde edilen sponsor desteklerinin, engelliler yararına ve toplumda engellilerle ilgili farkındalık yaratılmasına yönelik etkinliklerde kullanılması amacıyla harekete geçen dernek yöneticileri ve üyeleri, çeşitli faaliyetleri hayata geçirmek üzere düğmeye bastı.

Başkan Fatoş Şen, Ramazan ayı içinde bir iftar programı yapılacağını açıklayarak, engelli çocuklar ve ailelerinin, defileye manken olarak katılan toplum gönüllüsü kadınların sponsorluğunda iftar yemeğinde bir araya geleceklerini açıkladı.

2. Başkan Esin Parlak da; 17-18 Kasım 2017’de, Özel Eğitim Uzmanı Yrd. Doç. Dr.  Ayten Düzkantar’ın,  Engelliler İçin Mahremiyet Eğitimi ve Tacizden Korunma Becerilerinin Öğretimi konularında Adana’da eğitim vereceğini belirtti. Bu konuda Düzkantar’dan söz  alındığını vurgulayan  Parlak, 17 Kasım 2017 Cumartesi günü engelli ailelerine, 18 Kasım 2017 Pazar günü de özel eğitimcilere yönelik sunum yapılacağını duyurdu.

 

Ayten Düzkantar’ın yoğunluğu nedeniyle etkinliğin kasım ayına alınabildiğini kaydeden Esin Parlak,  engellilerin sorunlarıyla ilgili toplumsal farkındalık oluşturmaya yönelik çalışmalarla ilgili yoğun şekilde plan ve program yaptıklarını da açıkladı.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer ADANA haberleri
Arşiv Arama
- -