Yükleniyor

DSİ - AKAMDER işbirliğinde hak ediş ödemelerindeki gecikmeler çözüme kavuşacak.

Devlet Su İşleri (DSİ) 6. Bölge Müdürü Mevlüt Aydın, Adana Kamu Müteahhitleri Derneği (AKAMDER) Başkanı Mustafa Karslıoğlu'nun dile getirdiği ihalelerde deneyim oranı, hak ediş ödemelerindeki gecikmeler, teknik personelin deneyimi ve maliyetlerin piyasa şartlarına uygun hazırlanmasındaki sorunları çözeceklerini açıkladı.
2017-12-26 23:58:29

DSİAKAMDER işbirliğinde hak ediş ödemelerindeki gecikmeler çözüme kavuşacak.


 Devlet Su İşleri (DSİ) 6. Bölge Müdürü Mevlüt Aydın, Adana Kamu Müteahhitleri Derneği (AKAMDER) Başkanı Mustafa Karslıoğlu'nun dile getirdiği ihalelerde deneyim oranı, hak ediş ödemelerindeki gecikmeler, teknik personelin deneyimi ve maliyetlerin piyasa şartlarına uygun hazırlanmasındaki sorunları çözeceklerini açıkladı. AKAMDER üyeleri arasındaki dayanışma ve işbirliğini geliştirmek amacıyla dernek merkezinde düzenlenen geleneksel kahvaltı toplantılarında bu hafta DSİ'deki sorunlar masaya yatırıldı. DSİ 6. Bölge Müdürü Mevlüt Aydın'ın da katıldığı toplantıda, DSİ'de iş yapan üyelerin sorunlarını dile getiren Başkan Karslıoğlu, ihalelerde yüzde 100 iş deneyim belgesinin yanlış olduğunu, bu yanlışlığın müteahhit firmaların büyümesinde engel teşkil edeceğini ve düzeltilmesi gereken bu oranın yüzde 50'ye çekilmesinin uygun olacağını söyledi. Karslıoğlu, son günlerde yaşanan ekonomik krizden dolayı hak ediş ödemelerinde gecikmeler yaşandığından ve bu gecikmelerin en kısa sürede çözüme kavuşturulması gerekliliğinden bahsetti. Teknik personel kanısında 5 yıl deneyim istenmesinin yeni mezunlara engel teşkil ettiğine de vurgu yapan Karslıoğlu, “Bu deneyim şartının yapılabiliyorsa 1 yıl, yapılamıyorsa en fazla 2 yıla düşürülmesi hem gençlerimizin önünü açacak hem de firmalarımızın önünü açacaktır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın sürekli istihdam seferberliği yapılması gerektiği söylemlerine de pozitif katkıda bulunacaktır” diye konuştu. AKAMDER Başkanı Karslıoğlu, yaklaşık maliyetlerin daha reel ve piyasa şartlarına uygun hazırlanması gerektiğine dikkat çekerek, “Daha önceki 19 Nisan 2016 tarihinde yine DSİ 6. Bölge Müdürü Sayın Mevlüt Aydın'a iletmiş olduğumuz sorunlarımızdan N katsayısının sürekli 1;00 olmasını, ihalelerde puanlama getirilmesini ve sürelerin makbul ölçüde uzatılması gerektiğini söylediğimizde sayın bölge müdürümüz tek tek düzene koyduğu için teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı. 

AYDIN: “MAKAM ODAMI HİÇ KAPATMADIM” DSİ 6. Bölge Müdürü Sayın Mevlüt Aydın ise AKAMDER'in sorunlarının kendi sorunları olduğunu kaydederek şunları söyledi: “DSİ olarak biz müteahhitlerimizi kendi personelimiz gibi görürüz. 19 Nisan 2016 tarihinde iletilen sorunları nasıl tek tek çözdüysek başkanın belirttiği dört maddelik sorunları da en kısa sürede tek tek çözeceğiz. Bu vesile ile bizde müteahhitlerimizden her zaman kaliteli ve düzgün iş çıkarmalarını bekleriz. Göreve başladığımdan bu yana makam odamın kapısını hiç kapatmadım. Her daim açık tuttum, benimle görüşmek isteyeni her zaman bekletmeden kabul ettim. Bunu en iyi bilenler sizlersiniz. İhalelerimizin şeffaflığından eminiz. Adanamız'a en çok ekonomik katkıda bulunan kurumumuz her türlü olumlu görüş, düşünce ve projelere açıktır. Bu vesile ile müteahhitleri ve devlet kurumları arasındaki köprü vazifesini gören başta AKAMDER Başkanı Mustafa Karslıoğlu ve yönetimine böyle fırsatları sağladıkları için teşekkür ederiz.


Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer ADANA haberleri
Arşiv Arama
- -