Yükleniyor

Orta Anadolu Masterler Liginin Şampiyonu “Adana Güneşi”

Orta Anadolu Masterler Federasyonu (OAMF) ligine katılan Adana Güneşi Veteranları futbol takımı, toplam 12 takımın iki grup halinde gerçekleştirilen lig müsabakalarında, son maçında 38 Kayseri Veteranlarını 5-2 yenerek grup birinciliğini elde etme başarısını gösterdi.
2017-06-03 01:37:26

Çukurova Üniversitesi Stadında gerçekleştirilen Final Grubu maçlarına katılan Adana Güneşi Veteranları, Lig şampiyonluğunu elde etti.

 

İlk maçında, iyi bir oyunu sahaya yansıtarak, Erciyes Masterleri 3-1 yenen takımımız, Mersin Karacailyas ile final maçını oynamaya hak kazandı. Çukurova Üniversitesi Stadında gerçekleştirilen maçlarda, normal süresi 1-1 biten maçta, penaltı atışlarında, Mersin Karacailyas’ı 6-5 yenen takımımız 2016-2017 yılının OAMF Lig Şampiyonluğunu elde etme başarısını gösterdi.

 

RAMAZAN ÇAKIR: BİZ BÜYÜK BİR AİLEYİZ

Adana Güneşi Veteranları Başkanaı Ramazan Çakır şampiyona sonrası yaptığı açıklamada bu işe başlarken; “BİZ BÜYÜK BİR AİLEYİZ” demiştik. İki sezonda Orta Anadolu Masterlar Federasyonunda (OAMF); Grup birinciliği, lig ikinciliği, Türkiye Masterler Şampiyonluğu, 36 takımın katıldığı Antalya Atatürk Bahar Turnuvasında üçüncülük ve 2016-2017 sezonunda, grup birinciliği ve son olarak Lig Şampiyonluğunu kazandık. Bu seneki lig şampiyonluğumuz, bir değerler bütününden oluşan (çalışan, katkı koyan, paylaşan, çözüm odaklı, samimi ve dürüst) arkadaşlarımın başarısıdır. Tek nedeni “biz büyük bir aileyiz” söyleminin içine gizlenmiştir. Katkı koyan tüm arkadaşlarımızı ve onları destekleyen ailelerine teşekkürlerimi sunuyorum açıklamasında bulundu.

 

Orta Anadolu Masterler Federasyonu Başkanı Cengiz Şanay da yaptığı açıklamada Yönetim olarak, bu sene final müsabakalarını Adana’da yapmayı planlamıştık ve de öyle oldu. Ne denli doğru planlama yaptığımızı, Adana’da gerçekleştirilen organizasyonla görmüş olduk. Adana Güneşi’nin iki yıldır ligimize koyduğu önemli başarılarını ve katkılarını takdir ediyoruz. Onları yürekten tebrik ediyoruz. Aynı şekilde Adana Beden Eğitimi Öğretmenleri Derneğini de (ABEDER) kutlamak istiyorum. Onlarda bu sene ilk defa ligimize iştirak ettiler. Gruplarında birinci, ligde de üçüncülük başarısını elde ettiler. Ayrıca, önemli bir başarıya imza atan Mersin Karacailyas ve Erciyes Masterler takımlarını da kutluyorum cümlesini kullandı.

Şanay organizasyonda büyük emek sarf eden, iyi bir planlama organizasyon başarısını gerçekleştiren Adana Güneşi Veteranları dernek başkanı Ramazan Çakır’a ve ABEDER başkanı Kemal Kırım’a bizzat teşekkür etti.

 

 

 

OAMF Yönetim Kurulundan Rıdvan Şirvani ve Şenol Kırsakal da Masterler’de en kaliteli liglerden birisine sahip olduğumuzu söylememiz gerekir. Bir yıl boyunca önemli bir organizasyonu hep birlikte yapıyoruz. İki gün boyunca yapılan bu organizasyonda bu ligimizin devamı niteliğinde olmuştur. Şampiyon olan Adana Güneşini, Mersin Karacailyas’ı, ABEDER’i ve Erciyes Masterları yürekten kutluyoruz dediler

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer ADANA haberleri
Arşiv Arama
- -