Yükleniyor

TAYAMER


Bu makale 2017-12-26 23:55:18 eklenmiş ve 170 kez görüntülenmiştir.
Ebru Bilgin - Özel Birikim Yönetmeni

TAYAMER

Bu hafta da çok değerli bir konuk ağırlıyor olacağım. TAYAMER Genel Müdürü Sn. Cenker Tokkuzun...

Profesyonel kariyer hayatına 2000 yılında Commercial Union Hayat Sigorta ile başlayan, sırasıyla Başak Hayat, Groupama Emeklilik, Fortis Hayat ve Emeklilik, BNP Paribas Cardif Emeklilik şirketlerinde Bölge Müdürü ve Acente Satış Kanalı Direktörü olarak devam eden ve Haziran 2017 tarihi itibariyle TAYAMER Genel Müdürü olarak çalışmalarını sürdüren Tokkuzun'un Adana’lı olduğunu da keyifle belirtmek isterim. 

Kendisinden, kısaca Tayamer'den bahsetmesini rica ettim. Şu cümlelerle bizi aydınlattı: "TAYAMER, yıllarca sektöre katkı sağlamış, deneyimine ve bilgisine güvendiğim çok kıymetli kurucular ve yöneticilere sahip. Grubumuz içerisinde yer alan eğitim ve danışmanlık hizmetleri veren şirketimiz aracılığıyla, emeklilik şirketlerinin büyük bir kısmı ile çalışıyoruz. BES lisanslama, SEGEM, SPL gibi finans sektörünün olmazsa olmaz sertifika proğramları için yenilikçi eğitim anlayışımızla emeklilik şirketlerinin yanı sıra bankalarla da etkin bir şekilde çalışmaya devam ediyoruz.
 
Dizaynı tamamen şirketimize ait olan eğitim modelimiz ve konusunda uzman eğitmen kadromuz sayesinde yıllardır yüksek başarı oranına sahibiz.

TAYAMER olarak, BES, Hayat ve Sağlık satış yönetimi kısmında da şu an farklı şehirlerde ve Kıbrıs’ta bulunan 9 ofisimiz ve 60 çalışanımızla faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. 2018 yılı sonuna kadar 13 ofis ve yaklaşık 100 kişilik bir kadroya ulaşarak hizmet ve satış ağımızı genişletiyor olacağız. 2019 yılında ise yurt dışında 3 farklı ülkede faaliyete geçeceğiz.

Sektörümüzün en önemli yapı taşlarından birisi acentelerdir. Bu noktada gerek elementer, gerekse de Bes ve Hayat acentelerinde ürün çeşitlendirme konularında oldukça önemli gelişim alanlarımız var. Bugün bir çok acente, aynı üretim performansını gösterse dahi çok daha az komisyon geliri kazanıyor. Değişen müşteri beklentilerini iyi analiz etmeli ve iş yapış şeklimizi buna göre esnetebiliyor olmalıyız. Bu sebeple TAYAMER, tüm branşlarda acentelere danışmanlık yaparak iş yapma şeklini yeniden kurguluyor. Bir çok acente ile danışmanlık ötesine geçerek iş ortaklıkları oluşturuyor. Bu şekilde son derece güçlü bir yapı içerisinde, hizmet yapısını ve ürünlerini çeşitlendiren acentelerimiz gelirlerini ortalamada 35% seviyelerinde arttırma şansı yakalıyor."

Tayamer benzeri farklı kurumlar bulunmakta mıdır?

Modeller farklı olsa da her şeyin hızlıca değiştiği dünyamızda, doğru öngörülere sahip olan ve işini farklılaştıran bizim gibi yapılar var. Biz ve bizim gibi şirketler çok fazla ön planda görünmese de, yaptıklarımızla fark yaratmaya, bulunduğumuz sektöre ve müşterilerimize katkı sağlamaya  devam ediyoruz.

Türkiye'nin ekonomik gelişim sürecinin Bireysel Emeklilik ve Hayat sigortacılığı sektörüne etkisini de değerlendiren Tokkuzun, "Gerek ülkemizin, gerekse de dünyada meydana gelen yalnızca ekonomik değil, sosyal, siyasi, teknolojik gelişmelerin tamamı sigorta sektörünü etkilemektedir. Sigorta anlayışının geliştiği ülkelere baktığımızda, sigorta sahipliği verilerinin bu ülkelerin sosyal ve kişi başı gelir seviyelerindeki artışla paralel olduğu görülmektedir. 

Bireysel olarak tasarruf alışkanlığımız düşük seyrediyor. Bunu artırabilmek için alınan önlemler içerisinde, Bireysel Emeklilik ve bu yıl başlayan Otomatik Katılım Sistemi çok önemli bir yere sahip. Otomatik Katılım Sistemi yaklaşık olarak 3,4 mio katılımcı ve 1,6 milyar TL fon büyüklüğüne ulaştı. Katılımcıların devamlılık oranı beklentinin altında seyretmesine rağmen, regülatörün bu konuda önleyici uygulama hazırlığı içerisinde olduğunu biliyoruz. Özellikle 18 yaş altı yaklaşık 23 mio genç nüfusun sisteme dahil edilmesi hususu gerçekleşirse çok önemli bir adım atılmış olacaktır. Sektör açısından baktığımda, gerek bireysel, gerekse de otomatik katılım sistemini müşterilere doğru anlatmakla ilgili eksikliğimiz olduğunu düşünüyorum. BES halen yalnızca birikim aracı olarak görülüyor. Oysa ki tasarruf etme alışkanlığı yaratma becerisinin yanında, bireyler için çok önemli bir yatırım aracı haline gelmiştir. BES fonlarını, bu fonların getirilerini çok doğru anlatmamız gerektiğine inanıyorum." dedi.
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Arşiv Arama
- -